skip navigation

Martian Hockey Announces the 2017 Summer Skills Schedule

I am pleased to announce the 2017 Martian Hockey Summer Schedule.

Registration for our 2017 Summer Skills will open at 2 pm on Friday 1/27.

All Registration spots are on a first come first serve basis.

In order to register for our summer programs, please look for the Martian Hockey Purple button below. Once you have hit that button you will be brought to the Martian Hockey home page.

The complete list of available sessions is listed and you will see a Green Registration Button. This button will link you to our on line registration for you to complete.

If you have any questions please email :

info@martiansportsskills.com

Final 2016 -2017 Middle School Playoff Schedule Results (Season Completed)

Week 15 Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Playoffs Results
DATE DAY TIME LOCATION Game # DIVISION HOME Visitors
25-Feb Saturday 5:00 PM Stoneham 1 Chara Wst Semi Fnl Storm Wakefield Girls Storm (5-2)
25-Feb Saturday 6:10 PM Stoneham 2 Bergeron E 1/4 Fnl Wilmington 5 Stoneham 5 Stoneham 5 (5-3)
25-Feb Saturday 7:20 PM Stoneham 3 Neely East Play In Masco 6 Wht Wilmington 6 Masco 6 Wht (5-2)
25-Feb Saturday 8:30 PM Stoneham 4 Orr 1/4 Fnl Windham 8 Wakefield 8 Windham (7-0)
25-Feb Saturday 1:10 PM MC Lawler 8 Neely West Pl in Pentucket 6 Medford 6 Pentucket (10-3)
25-Feb Saturday 2:20 PM MC Lawler 9 Oreilly N Semi Fnls Medford 67 Rockport Rockport
25-Feb Saturday 3:30 PM MC Lawler 5 Bergeron N Ply In Reds 5A Wilmington 5B Reds 5A (8-2)
25-Feb Saturday 5:10 PM Phillips Gurry 11 Bergeron W 1/4 Fnls Lynnfield 5B Woburn 5 Woburn (4-2)
25-Feb Saturday 6:20 PM Phillips Gurry 12 Neely East semi fnl Windham 6 Stoneham 6 Windham 6 ()
25-Feb Saturday 7:30 PM Phillips Gurry 13 Oreilly E 1/4 Fnls Wilmington 7 Woburn 67 Wilmington (2-1)
25-Feb Saturday 8:40 PM Phillips Gurry 14 Bourque play in Bed -Man-Hav Tewksbury 78 Tewksbury 78 (6-4)
25-Feb Saturday 6:50 PM Phillips Harrison 15 Bergeron N Semi Fnl Wakefield 5 Triton Predators Wakefield (7-1)
25-Feb Saturday 8:00 PM Phillips Harrison 16 Chara East 1/4 Fnl Woburn Girls Bev Dan Girls Bev Dan (4-3)
25-Feb Saturday 4:00 PM Salem OLY 7 Neely West Pl in Bed-Man 6 Westford 6 Bed-Man (7-3)
25-Feb Saturday 5:10 PM Salem OLY 18 Neely West 1/4 Fnl Lynnfield 6 Wakefield 6 Lynnfield 6 (5-1)
25-Feb Saturday 6:20 PM Salem OLY 19 Bergeron W 1/4 Fnls Masco 5 Reds 5B Masco (12-0)
25-Feb Saturday 7:30 PM Salem OLY 20 Oreilly E 1/4 Fnls Goffstown Londonderry Goffstown (9-3)
25-Feb Saturday 8:40 PM Salem OLY 23 Oreilly E 1/4 Fnls Bedford Man 7 Windham 7 BedfordMan (7-3)
25-Feb Saturday 4:30 PM Salem NHL 22 Bergeron E 1/4 Fnl N Reading 5 Andover Eagles N Reading 5 (3-2)
25-Feb Saturday 5:40 PM Salem NHL Open Ice Open Ice Open Ice Open Ice
25-Feb Saturday 6:50 PM Salem NHL 24 Neely west 1/4 Fnl Haverhill 6 Reds 6 Haverhill (8-3)
25-Feb Saturday 8:00 PM Salem NHL 25 Neely west 1/4 Fnl Man Essex 6 Tewksbury 6 Tewksbury 6 (3-2)
25-Feb Saturday 9:10 PM Salem NHL 26 Open Ice Open Ice Open Ice
25-Feb Saturday 2:30 PM Essex Sports Center 21 Oreilly S Semi Fnls Masco 7 N Reading 7 Masco 7 (6-3)
25-Feb Saturday 8:00 PM Essex Sports Center 27 Orr 1/4 Fnl Tricity Blkhks Lynn Chiefs Tricity Blk Hwks (4-1)
26-Feb Sunday 7:10 PM MC Gallant 28 Neely west 1/4 fnl Hooksett 6 Pentucket Hooksett (8-3)
26-Feb Sunday 8:20 PM MC Gallant 29 Orr Semi Fnls Wilmington 8 Windham 8 Windham (4-1)
26-Feb Sunday 5:40 PM Phillips Harrison 33 Bergeron N Semi Fnl Lynnfield 5A Reds 5A Reds 5B (5-2)
26-Feb Sunday 6:50 PM Phillips Harrison 34 Oreilly S Semi Fnls Wakefield 7 HBDS Wakefield (4-1)
26-Feb Sunday 8:00 PM Phillips Harrison 35 Chara East 1/4 Fnl Andover Blu Grls Reds Girls Andover Blue (1-0)
26-Feb Sunday 7:20 PM Phillips Gurry 36 Bourque Semi Fnl N Reading 8 Reds 8 N Reading 8 (4-2)
26-Feb Sunday 8:30 PM Phillips Gurry 37 Orr Semi Fnls Andover 8 Tricity Blk Hwks Andover 8 (5-2)
26-Feb Sunday 2:00 PM Brooks 17 Neely West Pl in Bed Man 6 Pentucket Pentucket (8-5)
26-Feb Sunday 3:10 PM Brooks 40 Neely W Semifinal Tewksbury 6 Lynnfield 6 Lynnfield 6 (8-1)
26-Feb Sunday 4:20 PM Brooks 41 Bergeron E Semi Fnl Reading 5 Stoneham 5 Reading (7-1)
26-Feb Sunday 5:30 PM Brooks 42 Bergeron W 1/4 Fnls Haverhill 5 Oyster River 5 Haverhill 5 (6-0)
26-Feb Sunday 4:15 PM Stoneham 43 Chara Wst Semi Fnl Andvr Grls War Ice Cats Andovr Grls War (4-3)
26-Feb Sunday 5:25 PM Stoneham 44 Chara East 1/4 Fnl Wilmington Girls N Andover Grls N Andover(1-0)
26-Feb Sunday 6:35 PM Stoneham 45 Bergeron W semi Fnl Masco 5 Woburn 5 Woburn (5-4)
26-Feb Sunday 4:40 PM Salem NHL 46 Bergeron W 1/4 Fnls Medfield 5 Ham Wen 5 Medfield (1-0)
26-Feb Sunday 5:50 PM Salem NHL 47 Neely East semi fnl Masco 6 Red Masco 6 Wht Masco 6 Red (6-5)
26-Feb Sunday 6:00 PM Merrimack Lawler 31 Oreilly E Semi Fnl Wilmington 7A Goffstown Goffstown (4-2)
26-Feb Sunday 7:10 PM Merrimack Lawler 30 Oreilly E Semi Fnl Westford 7 Bed Man 7 BedMan 7 (5-4)
26-Feb Sunday 8:20 PM Merrimack Lawler 32 Bourque Semi Fnl Black Bears Tewksbury 8 Tewksbury (5-3)
27-Feb Monday 6:30 PM Phillips Harrison 48 Bergeron E Semi Fnl Newburyport 5 N Reading 5 N Reading 5 (2-1)
27-Feb Monday 7:40 PM Phillips Harrison 49 Oreilly W Semi Fnl Oyster River 67 Georgetown Oyster River (4-3 OT/Shoot out)
27-Feb Monday 6:00 PM Brooks 38 Neely W Semifinal Hooksett 6 Haverhill 6 Hooksett 6 (3-1)
27-Feb Monday 7:10 PM Brooks 10 Chara East 1/4 Fnl Newburyport Grls Haverhill Grls Newburyport Girls (4-0)
27-Feb Monday 8:20 PM Brooks 39 Oreilly N Semi Fnls Londonderry 67 Wilmington 7B Wilmington 7B (4-2)
28-Feb Tuesday 6:30 PM Phillips Harrison 50 Chara Semi Fnl Newburyport Grls N Andover Grls N Andover Girls (2-1)
28-Feb Tuesday 7:40 PM Phillips Harrison 51 Chara Semi Fnl Andover Blue Grls Bev Danvers Grls Bev Dan Girls (3-2 OT/Shoot out)
1-Mar Wednesday 7:20 PM Phillips Gurry 53 Bergeron W semi Fnl Haverhill 5 Medfield 5 Haverill 5 (6-1)
1-Mar Wednesday 8:30 PM Phillips Gurry 54 Oreilly W Semi Fnl Tewksbury 7 Reds 7 Teksbury 7 (5-4 OT Shootout)
1-Mar Wednesday 5:50 PM Brooks 63 Chara Final N Andover Girls Bev Dan Girls N Andover Girls (2-0)
1-Mar Wednesday 7:10 PM Brooks 55 Neely W final Hooksett 6 Lynnfield 6 Lynnfield 6 (4-3)
2-Mar Thursday 6:00 PM Brooks 62 Chara West Fnl Storm Girls Andover Grls War Storm Girls (4-2)
2-Mar Thursday 7:20 PM Brooks Neely East Final Masco Red 6 Windham 6 Masco 6 Red (11-2)
3-Mar Friday 7:40 PM Phillips Harrison Bergeron W Finals Haverhill 5 Woburn 5 Haverhill 5 (6-4)
3-Mar Friday 6:00 PM Brooks Oreilly N Finals Wilmington 7B Rockport Wilmington 7B (8-0)
5-Mar Sunday 3:30 PM Essex Sports Center 57 Oreilly S Finals Masco 7 Wakefield 7 Masco 7 (3-2)
5-Mar Sunday 5:40 PM Phillips Harrison 58 Bergeron N Fnl Wakefield 5 Reds 5A Reds 5A (9-3)
5-Mar Sunday 7:00 PM Phillips Harrison 59 Oreilly E Finals Goffstown Bed Man 7 Bed Man 7 (7-0)
5-Mar Sunday 8:20 PM Phillips Harrison 60 Oreilly W Final Tewksbury 7 Oyster River 67 Oyster River (4-1)
5-Mar Sunday 7:20 PM Phillips Gurry 61 Bourque Final N Reading 8 Tewksbury 8 N Reading 8 (10-2)
5-Mar Sunday 8:40 PM Phillips Gurry 64 Orr Final Andover 8 Windham 8 Andover 8 (6-4)
7-Mar Tuesday 8:30 PM Phillips Gurry 65 Bergeron E Finals N Reading 5 Reading 5 Reading 5 (4-2)


    Our Partners

    ....

    ....